TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

EDU PWr

Dostępność

Biuro projektu znajduje się w budynku A-1 - Gmachu Głównym Politechniki Wrocławskiej, w pokoju 425. Szczegółowy opis kwestii związanych z dostępnością Biura projketu znajdują się w niniejszej zakładce, w pliku "Opis dostępności architektonicznej - Gmach Główny - A-1. 

Biuro projektu jest otwarte od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30-15:30. 

Szczegóły w zakładce kontakt

W celu zapewnienia osobom ze szczególnymi potrzebami maksymalnej możliwości korzystania z przestrzeni PWr, został powołany Dział Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami (PRO/DDO):

wyb. Stanisława Wyspiańskiego 23-25 
Budynek C-13, pokój 1.09
50-370 Wrocław
tel: 71 320 43 20
e-mail: pomoc.n@pwr.edu.pl

Zadaniem DDO jest troska o to, by osoby ze szczególnymi potrzebami mogły bezpiecznie i bez przeszkód realizować program kształcenia. Informacje dotyczące wsparcia, jakie mogą otrzymać osoby z niepełnosprawnościami można znaleźć na stronie internetowej: https://ddo.pwr.edu.pl/. Każda osoba może także skorzystać z Cyfrowego Przewodnika, który informuje o stopniu dostępności różnych obiektów znajdujących się na terenie Politechniki Wrocławskiej. Cyfrowy przewodnik znajduje się pod linkiem https://przewodnik.pwr.edu.pl/.

Jednocześnie Politechnika Wrocławska informuje o możliwości zgłaszania do Instytucji Zarządzającej lub Instytucji Pośredniczącej podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.), zwanej dalej „KPON”. Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):

  • poczty tradycyjnej - w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub adres Instytucji Pośredniczącej: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Ul. Chmielna 69, 00-801 Warszawa,
  • skrzynki nadawczej e-puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

By zredukować do minimum ryzyko wykluczenia jakiejkolwiek grupy społecznej z możliwości skorzystania z działań projektowych, prośba o podanie informacji o szczególnych potrzebach kandydatów została zawarta w formularzach stosowanych przy rekrutacji do projektu oraz na poszczególne formy wsparcia.

Dostrzeżone zachowania dyskryminacyjne można zgłaszać Zespołowi ds. polityki równościowej Uczelni przy pomocy formularza dostępnego pod linkiem https://app.sygnanet.pl/zgloszenia_pwr/pl. 

Gmach Główny Politechniki Wrocławskiej - Wydział Mechaniczno-Energetyczny
Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 27,
50-370 Wrocław

Poniżej zaprezentowany opis dostępności architektonicznej ma zastosowanie do budynku Gmachu Głównego Politechniki Wrocławskiej A-1, mieszczącego się przy Wybrzeżu Stanisława Wyspiańskiego 27. Rozwinięcie treści zawartych w niniejszym dokumencie można znaleźć w Interaktywnej Mapie Kampusu Politechniki.  Szczegółowy opis dostępny jest pod linkiem: https://przewodnik.pwr.edu.pl/pl/budynek/101/informacje-ogolne.

Teren wokół budynku

Wokół budynku nie ma barier urbanistycznych. Prowadzą do niego utwardzone ścieżki, a przejścia dla pieszych mają obniżone krawężniki. Bezpośrednio przed budynkiem znajdują się 4 miejsca parkingowe dla OzN: 2 przy Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego i 2 przy ul. C.K. Norwida.

Wejście do budynku

Wejście główne do budynku ze schodami jest niedostosowane dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim (brak pochylni). Wejście dostępne dla tych użytkowników usytuowane jest z tyłu budynku (wejście bramą od strony K.C. Norwida) na dojściu do dziedzińca wewnętrznego. Wejście to jest z poziomu terenu i prowadzi użytkownika na poziom -1. Drzwi otwierane są automatycznie. Bezpośrednio przy nich znajduje się winda umożliwiająca wejście na parter i pozostałe kondygnacje.Do budynku można dostać się jeszcze wejściem usytuowanym przy ul. C.K. Norwida. Nie jest ono dostosowane dla osób z problemami motorycznymi.

Budynek

Budynek jest czterokondygnacyjny (3 kondygnacje nadziemne i jedna podziemna) i ma plan zbliżony do kwadratu. W każdym jego narożniku znajduje się klatka schodowa. Główne piętra są dostępna dla osób z niepełnosprawnościami (z wyłączeniem półpięter), za pomocą windy zlokalizowanej we wschodnim skrzydle (na prawo od wejścia głównego). Winda ma udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami.Ograniczony dostęp dla OzN jest do pomieszczeń usytuowanych w korytarzu znajdującym się na 2 piętrze, w zachodnim skrzydle budynku (w tym do sal wykładowych 329 i 301 oraz ćwiczeniowych 328). Do tej części budynku osoby z niepełnosprawnością kończyn dolnych mogą się dostać wyłącznie przez czytelnię główną (s. 307). Wymagane jest zgłoszenie w Bibliotece informacji o konieczności przejścia przez czytelnie do korytarza usytuowanego w zachodniej części budynku. Pomieszczenia usytuowane na półpiętrach tj. s. 171 (sala konferencyjna) i s. 174 (pomieszczenie administratora obiektu) są niedostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.Toalety przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się na poziomie -1 (przy windzie) oraz na drugim piętrze w korytarzu o ograniczonym dostępie (przy sali wykładowej im. Edwarda Suchardy – s. 329).

Dodatkowe informacje

  • Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
  • W budynku zainstalowane są znaczniki dźwiękowe yourway. Lokalizacja: główne wejście budynku A-1, klatka schodowa prowadząca do auli, wejście do auli, wejście do budynku od strony ul. Norwida, winda na poziomie -1, na parterze i na drugim piętrze, wypożyczalnia główna biblioteki - 307A, wejście do sali wykładowej - 322, wejście do A-1 od strony dziedzińca.
  • W budynku nie ma ścieżek orientacji.
  • W budynku nie ma planów dotykowych obiektu.
  • W budynku nie ma czytelnego systemu informacji wizualnej zgodnego ze standardem PWr.
  • W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

W budynku nie ma możliwości skorzystania z usług tłumacza migowego (w przypadku potrzeby skorzystania z usług tłumacza migowego, należy skontaktować się z Działem Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami minimum 48h przed planowaną wizytą (e-mail: pomoc.n@pwr.edu.pl).

W budynku znajduje się 2 krzesła ewakuacyjne. Usytuowane jest ono na 2 piętrze, przy klatce schodowej A (przy sali 327) i D (przy sali 324).

Geocentrum. Kompleks Edukacyjno-Badawczy - Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii
ul. Na Grobli 13
50-421 Wrocław

Telefon portiernia: 71 320 48 90 lub 695 350 478 

Poniżej zaprezentowany opis dostępności architektonicznej ma zastosowanie do budynku Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, mieszczącego się przy ul. na Grobli 13. Rozwinięcie treści zawartych w niniejszym dokumencie można znaleźć w Interaktywnej Mapie Kampusu Politechniki.  Szczegółowy opis dostępny jest pod linkiem: https://przewodnik.pwr.edu.pl/pl/budynek/1201/wejscia/120104/drzwi/120177

Teren wokół budynku

Teren wokół budynku jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Chodniki są równe, bez szczelin między elementami wykończenia. Przy wejściu do budynku nie ma elementów utrudniających poruszanie się.Bezpośrednio przy budynku znajduje się parking, na którym usytuowanych jest 5 miejsc postojowych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami.

Wejście do budynku

Wejście główne do budynku jest dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami – dostępne z poziomu terenu. Drzwi wejściowe są rozwierane, otwierane ręcznie. Przy ich otwieraniu wymagane jest zwiększone użycie siły.

Budynek

Budynek ma 4 kondygnacje. Ma on układ grzebieniowy, tzn. trzy budynki połączone są ze sobą korytarzem (na poziomie parteru). Dostęp na wyższe kondygnacje dla osób z niepełnosprawnościami zapewniają windy. Korytarze są szerokie, a w ich obrębie nie występują zmiany poziomów. Wszystkie sale są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.W każdym z trzech budynków, na każdej kondygnacji, znajdują się toalety dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Dodatkowe informacje

  • Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
  • W budynku zainstalowane są znaczniki dźwiękowe yourway. Lokalizacja: wejście główne do budynku.
  • W budynku nie ma ścieżek orientacji.
  • W budynku są plany dotykowe obiektu (plany tyflograficzne) - mieszczą się on na każdej kondygnacji.
  • W budynku znajduje się czytelny system informacji wizualnej.
  • W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

W budynku nie ma możliwości skorzystania z usług tłumacza migowego (w przypadku potrzeby skorzystania z usług tłumacza migowego, należy skontaktować się z Działem Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami minimum 48h przed planowaną wizytą (e-mail: pomoc.n@pwr.edu.pl).

W budynku znajdują się 3 krzesła ewakuacyjne. Usytuowane są one w klatkach schodowych na 3 piętrze.

Wydział Elektryczny
ul. Janiszewskiego 8
50-372 Wrocław

Telefon portiernia: 71 320 31 79

Poniżej zaprezentowany opis dostępności architektonicznej ma zastosowanie do budynku Wydziału Elektrycznego D20, mieszczącego się przy ul Janiszewskiego 8. Rozwinięcie treści zawartych w niniejszym dokumencie można znaleźć w Interaktywnej Mapie Kampusu Politechniki.  Szczegółowy opis dostępny jest pod linkiem: https://przewodnik.pwr.edu.pl/pl/budynek/420/informacje-ogolne

Teren wokół budynku

Teren wokół budynku jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Chodniki są równe, bez szczelin między elementami wykończenia. Przy wejściu do budynku nie ma elementów utrudniających poruszanie się.Przy budynku znajdują się dwa miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.

Wejście do budynku

Wejście główne usytuowane jest w podcienieniu budynku. Jest ono dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami – dostępne z poziomu terenu. Pierwsze drzwi są automatyczne, drugie (w przedsionku) otwierane ręcznie.

Budynek

Bryła budynku składa się z dwóch części – niższej, w której mieszczą się sale audytoryjne i sala kongresową (Centrum Konferencyjne) i wyższej z pomieszczeniami administracyjnymi i naukowo-badawczymi.Wyższa bryła budynku składa się z 11 kondygnacji (poziom od -1 do 9). Komunikację między piętrami umożliwiają 3 windy. Pod budynkiem znajduje się garaż podziemny, do którego nie zapewniono dostępu dla osób z niepełnosprawnością ruchową (dostęp tylko przez klatkę schodową).W salach audytoryjnych znajdują się stanowiska dla osób poruszających się na wózku. Dostęp do tych pomieszczeń zapewniono z górnej i dolnej części. W budynku są toalety przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. Zlokalizowane są one na każdej kondygnacji.

Dodatkowe informacje

  • Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
  • W budynku zainstalowane są znaczniki dźwiękowe yourway. Lokalizacja: wejście główne do budynku, wejścia do sali kongresowej, wejście do toalet przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami, przy windach na parterze.
  • W budynku nie ma ścieżek orientacji.
  • W budynku są plany dotykowe obiektu (plany tyflograficzne).
  • W budynku nie ma czytelnego systemu informacji wizualnej zgodnego ze standardem PWr.
  • W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
  • W budynku nie ma możliwości skorzystania z usług tłumacza migowego (w przypadku potrzeby skorzystania z usług tłumacza migowego, należy skontaktować się z Działem Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami minimum 48h przed planowaną wizytą (e-mail: pomoc.n@pwr.edu.pl).
  • W budynku znajdują się 2 krzesła ewakuacyjne. Usytuowane są one na 1 i 8 piętrze obok wind.

Wydział Informatyki i Telekomunikacji 
Budynek stanowi część zespołu budynków C-1 - C-5
ul. Janiszewskiego 11-17
50-372 Wrocław

Telefon portiernia: 71 320 25 31

Poniżej zaprezentowany opis dostępności architektonicznej ma zastosowanie do budynku Wydziału Informatyki i telekomunikacji, mieszczącego się przy ul. Janiszewskiego 11-17.  Rozwinięcie treści zawartych w niniejszym dokumencie można znaleźć w Interaktywnej Mapie Kampusu Politechniki.  Szczegółowy opis dostępny jest pod linkiem: https://przewodnik.pwr.edu.pl/pl/budynek/301/informacje-ogolne

Teren wokół budynku 

Teren wokół budynku jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Chodniki są równe, bez szczelin między elementami wykończenia. Różnice poziomów na ścieżkach wokół budynku niwelowane są łagodnymi spadkami terenu.Najbliższe miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się w pobliżu wejścia do budynku C-1, wzdłuż ul. Janiszewskiego.

Wejście do budynku 

Budynek C-3 stanowi część zespołu budynków C-1 – C-5 i nie ma on swojego indywidualnego głównego wejścia. Dostęp do budynku możliwy jest przez budynek C-1, w którym mieści się jedno z dwóch głównych wejść do zespołu budynków C-1 – C-5. Wejście to nie jest jednak dostępne dla osób z niepełnosprawnościami (patrz deklaracja budynku C-1). Do budynku C-3 można także dostać się od strony budynku C-5 (patrz deklaracja budynku C-5), a następnie przez budynek C-4. Jednak dojście do budynku C-3 z tej strony jest znacznie utrudnione dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu ze względu na występujące różnice poziomów w ramach jednej kondygnacji, które niwelowane są za pomocą platformy schodowej (wymagana pomoc portiera przy obsłudze urządzenia).Bezkolizyjny dostęp do budynku C-3 dla osób z niepełnosprawnością ruchu możliwy jest za pomocą podnośnika pionowego, usytuowanego przy łączniku między budynkiem C-1 i C-2. Korzystanie z podnośnika jest możliwe tylko dla osób posiadających uprawnienia (studenci z niepełnosprawnością). Podnośnik ma numerację poziomów niespójną z kondygnacjami w budynku, tj. nr „1” w podnośniku odpowiada kondygnacji „0” (parter).W celu dostania się do budynku C-3, wymagane jest wjechanie podnośnikiem na poziom parteru, a następnie skierowanie się w lewo przez budynek C-1 do budynku C-3.Dodatkowo istnieje także możliwość dostania się do obiektu przez drzwi umieszczone na poziomie terenu (w budynku jest to poziom „-1”), usytuowane z boku budynku (pod łącznikiem między budynkiem C1 i C-3). Drzwi są zamknięte (korzystanie z nich jest ograniczone, gdyż jest to wyjście ewakuacyjne). W celu wejścia do budynku wymagane jest skorzystanie z domofonu.

Budynek

Budynek C-1 jest częścią zespołu budynków C-1 - C-5. Obiekt ma 3 kondygnacje. Na kondygnacji -1 znajdują się pomieszczenia techniczne. Parter (poziom „0”) wyniesiony jest znacznie ponad teren. Na tym poziomie znajduje się duży hol z szatnią i portiernią. Jest to też główna strefa wejścia do budynków C-2, C-3 i C-4. Występujące różnice wysokości między budynkami niwelowane są za pomocą schodów i pochylni.Na pierwszym piętrze (poziom „+1”) znajdują się dwie sale wykładowe, przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.Na piętro budynku dostęp jest możliwy za pomocą dwóch klatek schodowych, w tym jednej znajdującej się w holu głównym, a drugiej usytuowanej w łączniku między budynkami C-1 – C-2. Schody są ażurowe. Wyróżniają się one kolorystycznie, brakuje natomiast oznaczeń fakturowych.Komunikację między kondygnacjami dla osób z niepełnosprawnością ruchową zapewnia podnośnik zlokalizowany przy łączniku budynków C-1 i C-2.Bezpośrednio w budynku C-1 nie ma toalety dostosowanej dla osób z niepełnosprawnościami. Najbliższa taka toaleta usytuowana jest na parterze w budynku C-2 lub C-3 (patrz deklaracja C2 i deklaracja C-3).

Dodatkowe informacje

  • Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
  • W budynku zainstalowane są znaczniki dźwiękowe. Lokalizacja: wejście główne do budynku, schody usytuowane w holu.
  • W budynku nie ma ścieżek orientacji.
  • W budynku nie ma planów dotykowych obiektu.
  • W budynku nie ma czytelnego systemu informacji wizualnej zgodnego ze standardem PWr.
  • W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

W budynku nie ma możliwości skorzystania z usług tłumacza migowego (w przypadku potrzeby skorzystania z usług tłumacza migowego, należy skontaktować się z Działem Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami minimum 48h przed planowaną wizytą (e-mail: pomoc.n@pwr.edu.pl).

W budynku nie ma krzesła ewakuacyjnego. Najbliżej krzesła zlokalizowane są w klatce schodowej budynku C-2 i C-3.

Gmach główny Politechniki Wrocławskiej,
Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 27,
50-370 Wrocław 

Poniżej zaprezentowany opis dostępności architektonicznej ma zastosowanie do budynku Gmachu Głównego Politechniki Wrocławskiej A-1, mieszczącego się przy Wybrzeżu Stanisława Wyspiańskiego 27. W budynku tym mieści się Biuro Projektu. Rozwinięcie treści zawartych w niniejszym dokumencie można znaleźć w Interaktywnej Mapie Kampusu Politechniki. Szczegółowy opis dostępny jest pod linkiem: https://przewodnik.pwr.edu.pl/pl/budynek/101/informacje-ogolne.

Informacje praktyczne 

Teren wokół budynku 

Najbliższy przystanek komunikacji miejskiej - tramwajowy i autobusowy  znajduje się przy Placu Grunwaldzkim, 550 metrów od wejścia głównego. Do właściwego wejścia można trafić obierając drogę wzdłuż ulicy Norwida, a następnie skręcając w lewo w ulicę Marii Curie-Skłodowskiej. Alternatywna trasa do przystanku biegnie wzdłuż ulicy Janiszewskiego.Gmach główny otaczają parkingi samochodowe – ogólnomiejski parking dla osób z niepełnosprawnościami (3 miejsca postojowe) znajduje się przy ul. Smoluchowskiego; na dziedzińcu Politechniki Wrocławskiej, od strony ul. Norwida znajduje się parking z dwoma oznaczonymi na niebiesko miejscami. Najbliższy parking ogólnomiejski jest rozlokowany wzdłuż Wybrzeża Wyspiańskiego, najbliższy uczelniany parking znajduje się przy budynku C-6, przy ul. Norwida. 

Wejście

Wejście główne do Gmachu Głównego Politechniki Wrocławskiej znajduje się od strony Wybrzeża Wyspiańskiego (wejście główne mieści się bliżej skrzyżowania z ul. C. K. Norwida). Do wejścia głównego prowadzą schody, które nie są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, a szczególnie tych poruszających się na wózku. Wejście boczne (Cesarskie) znajduje się przy ulicy C. K. Norwida, naprzeciwko budynku A-6. Do tego wejścia prowadzą podwójne schody oraz podwójne drzwi – elementy te nie są przystosowane dla osób mających trudność z poruszaniem się. 

Winda dla osób ze szczególnymi potrzebami znajduje się przy tylnym wejściu, umiejscowionym przy ul. C. K. Norwida na dziedzińcu Politechniki Wrocławskiej, pomiędzy budynkami A-8 i A-4. Droga do windy jest oznaczona piktogramami opatrzonymi napisami w języku polskim, angielskim i niemieckim. By dostać się do windy, należy ominąć szlaban parkingu, a następnie udać się do dużych, drewnianych drzwi znajdujących się na ścianie budynku Gmachu Głównego. Po przejściu przez drzwi, w korytarzu po prawej stronie znajduje się placówka Poczty Polskiej, a po lewej dwoje szklanych drzwi, które należy przekroczyć, by dostać się do windy prowadzącej na piętro „0” - parter Gmachu Głównego. 

Kluczowe obiekty znajdujące się w Gmachu Głównym zaopatrzono w system Mikronawigacji. Dostępna i możliwa do pobrania jest także aplikacja mobilna YourWay  pozwalająca zasygnalizować obecność osoby niewidomej w chwili jej podejścia  do nadajnika i przekształcająca informację tekstową w możliwą do wysłuchania informację (Lokalizacja: główne wejście budynku A-1, klatka schodowa prowadząca do auli, wejście do auli, wejście do budynku od strony ul. Norwida, winda na poziomie -1, na parterze i na drugim piętrze, wypożyczalnia główna biblioteki - 307A, wejście do sali wykładowej - 322, wejście do A-1 od strony dziedzińca).Do budynku mogą także wejść osoby, które korzystają ze wsparcia psa przewodnika i psa asystującego.  

Parter 

Na parterze znajduje się portiernia, oraz toaleta dla osób z niepełnosprawnościami. Toalety znajdują się w odległości około 9 metrów od przejścia przy klatce schodowej C. W ogólnodostępnym przedsionku znajdują się wejścia do toalet damskiej, męskiej oraz dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Do toalety dostosowanej prowadzą drzwi zlokalizowane 1 metr od wejścia, po prawej stronie. Parter budynku nie posiada żadnych przeszkód uniemożliwiających poruszanie się na wózku lub o lasce – jest pozbawiony schodów, progów, zjazdów i podjazdów, korytarze są szerokie, co ułatwia przejście/przejazd. Portiernia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 - 21:00Szatnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 21:00 

Załatwianie formalności związanych z projektem 

Dział Projektów – Sekcja Projektów Kluczowych i pracownicy zaangażowani w obsługę administracyjną projektu „EDU PWR – edukacja na Politechnice Wrocławskiej w odpowiedzi na potrzeby nowoczesnej gospodarki i rynku pracy” znajdują się w pokoju 425 mieszczącym się na IV piętrze Gmachu Głównego. Piętro to jest wyłączone z dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.W celu załatwienia formalności osoby mogące mieć trudność z dostaniem się na wyższe piętra, mogą zgłosić się do Sekretariatu Działu Projektów (pokój 150, parter), gdzie będą miały możliwość pozostawienia wymaganych dokumentów związanych z uczestnictwem w Projekcie czy kontaktu telefonicznego/ osobistego z pracownikiem Sekcji Projektów Kluczowych. Pokój 150 znajduje się w skrzydle B. Spotkanie z pracownikiem Biura Projektu może się odbyć po wcześniejszym zgłoszeniu przez osobę głuchą/niedosłyszącą potrzeby konsultacji i z uwagi na czas potrzebny na zorganizowanie tłumacza języka migowego, zgłoszenie to powinno nastąpić z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem - potrzebę tę należy zgłaszać do Działu Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościam (e-mail: pomoc.n@pwr.edu.pl).

Pracownicy Biura projektu pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30.

Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego
plac Grunwaldzki 11,
50-384 Wrocław

Poniżej zaprezentowany opis dostępności architektonicznej ma zastosowanie do budynku Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego C-7, mieszczącego się przy placu Grunwaldzkim 11. 

Teren wokół budynku

Teren wokół budynku jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Posadzki są równe, bez szczelin między elementami wykończenia. Przy budynku znajdują się dwa maszty, które barwą zbliżone są do posadzki.Miejsca parkingowych dla OzN zlokalizowane są na terenie kampusu. Nie są one usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie budynku.

Wejście do budynku

Wejście główne do budynku usytuowane jest przy Alei Profesorów. Jest ono dostępne z poziomu terenu. Do wejścia budynku prowadzi ścieżka dotykowa (ścieżka orientacji dla osób z niepełnosprawnością wzroku) w formie łapacza.Drzwi wejściowe są rozwierane i otwierane ręcznie. Są one łatwe w obsłudze. Pozostałe wejścia do budynku również są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. W holu budynku znajdują się ścieżki dotykowe prowadzące do dziekanatu z prawej strony) oraz do szatni i windy (z lewej strony). W holu znajduje się również czytelna informacja wizualna oraz plan tyflograficzny przedstawiający plan parteru.

Budynek

Budynek ma 10 kondygnacji. Na wszystkie kondygnacje zapewniono dostęp osobom z niepełnosprawnościami poprzez 3 dźwigi osobowe. Jeden z nich przeznaczony jest dla ekip ratowniczych do wykorzystania w czasie ewakuacji. Parter i pierwsze piętro mieści część audytoryjną oraz halę technologiczną i laboratoria. Wyższe kondygnacje to część dydaktyczna (8 pięter).Parter i pierwsze piętro budynku są rozległe, a układ jest zróżnicowany. Od drugiego piętra rzut budynku jest powtarzalny, na planie prostokąta.W salach wykładowych o układzie amfiteatralnym dostęp dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich zapewniono tylko w górnej części.W budynku na każdej kondygnacji znajduje się toaleta przeznaczona dla osób z niepełnosprawnościami.

Dodatkowe informacje

  • Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
  • W budynku nie ma znaczników dźwiękowych.
  • W budynku są ścieżki orientacji w holu budynku oraz na pierwszym piętrze (doprowadzenie do planu budynku.
  • W budynku są plany dotykowe obiektu (plany tyflograficzne) - mieszczą się on na każdej kondygnacji.
  • W budynku znajduje się czytelny system informacji wizualnej zgodny ze standardem PWr. Tablice wyposażone są w piktogramy, czytelną czcionkę, kody QR, opisy w języku polskim i angielskim oraz w alfabecie Braille'a. Na każdej kondygnacji umieszczone są tablice kierunkowe i ze spisem pomieszczeń.
  • W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
  • W budynku nie ma możliwości skorzystania z usług tłumacza migowego (w przypadku potrzeby skorzystania z usług tłumacza migowego, należy skontaktować się z Działem Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami minimum 48h przed planowaną wizytą (e-mail: pomoc.n@pwr.edu.pl).
  • W budynku znajdują się trzy krzesła ewakuacyjne - na 1, 5 i 10 piętrze.
Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję